Doğal Yoldan Cilt Nemlendirme Yöntemleri

Doğal Yoldan Cilt Nemlendirme Yöntemleri
Zeytinyağı, hindistancevizi yağı, argan yağı, susam yağı, badem yağı gibi sağlıklı yağlar ile kapalı Bostancı escort bayan olarak cildinizi nemlendirebilir, daha parlak ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kuru cilt ve pul pul dökülmelere gerek yok. Sadece göze batan bir şey değil, aynı zamanda akneye neden olan bakteriler için bir üreme alanıdır.

Pek çok farklı doğal yağ türü vardır, bu nedenle en iyisini seçmek cildinizin ne yapmasını istediğinize bağlıdır. Yağlı cilde sahip olanlar hint yağı ve hatta jojoba yağı gibi çeşitleri tercih ederken, kuru cilde sahip olanlar zeytin veya hindistancevizi gibi bir şey seçmek isteyebilir.

İşte faydalarından bazıları!


E vitamini bir antioksidan ve serbest radikal temizleyicidir. Hasar görmüş cildi onarmaya yardımcı olur ve ayrıca yeni hücreler yapmak için de gereklidir. Hepimizin bildiği gibi, vücudunuz E vitamini üretemez, bu yüzden onu besin kaynaklarından almalıyız. Bu yağı nasıl kullanabilirsiniz Nemlendiricinize veya özelliklerini geliştirmek veya değiştirmek istediğiniz diğer güzellik ürünlerine 2 veya 3 damla ekleyin (daha sonra göreceksiniz).

Jojoba yağı, saçınızın ve cildinizin sağlığına fayda sağlayabilecek çeşitli özelliklere sahiptir ve aynı zamanda akne oluşumlarını da azaltabilir. Omega-6 yağ asitleri, protein, mineraller ve E Vitamini açısından zengindir. Gözenekleri tıkamaz veya sivilcelere neden olmaz. Yağlı cilde sahip olanlar için jojoba yağı mükemmel bir seçimdir çünkü doğal sebum üretimini taklit eder.